T356G106M035AT7301
DigiKey Part Number
399-11373-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11373-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T356G106M035AT7301
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V RADIAL
Detailed Description
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial
EDA/CAD Models
T356G106M035AT7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Radial
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.449" (11.40mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
G
Voltage - Rated
35 V