Image for T356F156M020AS4625 is not available
T356F156M020AS4625
DigiKey Part Number
399-T356F156M020AS4625-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T356F156M020AS4625
Description
15.0UF 20.0V
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V Radial, Disc
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Radial, Disc
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.441" (11.20mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
T356F
Voltage - Rated
20 V