T356D335M035AT7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial, Disc 4Ohm @ 100kHz
T356D335M035AT7301
DigiKey Part Number
399-T356D335M035AT7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T356D335M035AT7301
Description
CAP TANT RAD
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T356D335M035AT7301 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.390" (9.90mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
35 V