T356A224M035AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial, Disc 17Ohm @ 100kHz
T356A224M035AS
DigiKey Part Number
399-T356A224M035AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T356A224M035AS
Description
CAP TANT RAD
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T356A224M035AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
17Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.339" (8.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
35 V