T355E226K010AT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V Radial, Disc 2.7Ohm @ 100kHz
T355E226K010AT
DigiKey Part Number
399-T355E226K010AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T355E226K010AT
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T355E226K010AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.7Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.125" (3.18mm)
Voltage - Rated
10 V