T354M107M020AS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V Radial, Disc 600mOhm @ 100kHz
T354M107M020AS
DigiKey Part Number
399-T354M107M020AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T354M107M020AS
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.402" Dia (10.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.732" (18.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
20 V