T353J227K003AT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
220 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 3 V Radial, Disc
T353J227K003AT
DigiKey Part Number
399-T353J227K003AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T353J227K003AT
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T353J227K003AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.331" Dia (8.40mm)
Height - Seated (Max)
0.579" (14.70mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
T353J
Voltage - Rated
3 V