T353F335M050AT7301
DigiKey Part Number
399-T353F335M050AT7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T353F335M050AT7301
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial, Disc 3Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T353F335M050AT7301 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
50 V