T353E475K035AS7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.7 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial, Disc 3Ohm @ 100kHz
T353E475K035AS7301
DigiKey Part Number
399-T353E475K035AS7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T353E475K035AS7301
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T353E475K035AS7301 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.461" (11.70mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
35 V