T352A105K025AT7301
DigiKey Part Number
399-T352A105K025AT7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T352A105K025AT7301
Description
CAP TANT RAD
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial, Disc 10Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T352A105K025AT7301 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
25 V