T351G156K025AT
DigiKey Part Number
399-T351G156K025AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T351G156K025AT
Description
CAP TANT RAD
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial, Disc 2Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T351G156K025AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.488" (12.40mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
25 V