T351A684K035AT
DigiKey Part Number
399-T351A684K035AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T351A684K035AT
Detailed Description
0.68 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial, Disc 10Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T351A684K035AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.378" (9.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
35 V