T351A105K025AS7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial, Disc 10Ohm @ 100kHz
T351A105K025AS7301
DigiKey Part Number
399-T351A105K025AS7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T351A105K025AS7301
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T351A105K025AS7301 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.378" (9.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
25 V