T350G106M035AT7301
DigiKey Part Number
399-11367-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11367-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T350G106M035AT7301
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V RADIAL
Detailed Description
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial 2Ohm
EDA/CAD Models
T350G106M035AT7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
G
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm