T350D335K035AS7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial, Disc 4Ohm @ 100kHz
T350D335K035AS7301
DigiKey Part Number
399-T350D335K035AS7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T350D335K035AS7301
Description
CAP TANT RAD
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T350D335K035AS7301 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.339" (8.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
35 V