T350B335K025AT
DigiKey Part Number
399-3551-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T350B335K025AT
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 25V RADIAL
Detailed Description
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial 5Ohm
EDA/CAD Models
T350B335K025AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm