T350A105M025AT
DigiKey Part Number
399-9903-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T350A105M025AT
Description
CAP TANT 1UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial 10Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T350A105M025AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Radial
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.175" Dia (4.45mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.280" (7.10mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
25 V
Features
General Purpose
Type
Conformal Coated
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm