T350A104K050AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 4.046
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial 26Ohm
T350A104K050AS
DigiKey Part Number
399-1439-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T350A104K050AS
Description
CAP TANT 0.1UF 10% 50V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T350A104K050AS Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Radial
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.280" (7.10mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
50 V
Features
General Purpose
Type
Conformal Coated
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
26Ohm