T340A684J035AS
DigiKey Part Number
399-T340A684J035AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T340A684J035AS
Detailed Description
0.68 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Radial
EDA/CAD Models
T340A684J035AS Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.185" L x 0.165" W (4.70mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max)
0.287" (7.30mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
35 V