T322F476K035AS7200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
47 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Axial
T322F476K035AS7200
DigiKey Part Number
399-T322F476K035AS7200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322F476K035AS7200
Description
CAP TANT AXL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T322F476K035AS7200 Models
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
F
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V