T322F157K015AT
DigiKey Part Number
399-4567-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322F157K015AT
Description
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Capacitors 15 V Axial 600mOhm
EDA/CAD Models
T322F157K015AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
F
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
15 V