T322E686K020AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
68 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V Axial 900mOhm
T322E686K020AT
DigiKey Part Number
399-4578-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322E686K020AT
Description
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322E686K020AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V