T322E686K020AS
DigiKey Part Number
399-1502-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322E686K020AS
Description
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL
Detailed Description
68 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V Axial 900mOhm
EDA/CAD Models
T322E686K020AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V