T322E157K006AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
Similar
150 µF Molded Tantalum Capacitors 6 V Axial 900mOhm
T322E157K006AT
DigiKey Part Number
399-4538-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322E157K006AT
Description
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322E157K006AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
6 V