T322C185K050AS
DigiKey Part Number
399-T322C185K050AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322C185K050AS
Description
CAP TANT 1.8UF 10% 50V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.8 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V Axial 5Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T322C185K050AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.180" L (4.57mm x 4.57mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50 V