T322C156K015AT
DigiKey Part Number
399-4560-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322C156K015AT
Description
CAP TANT 15UF 10% 15V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µF Molded Tantalum Capacitors 15 V Axial 2.5Ohm
EDA/CAD Models
T322C156K015AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
15 V