T322B684K035AT
DigiKey Part Number
399-4598-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B684K035AT
Description
CAP TANT 0.68UF 10% 35V AXIAL
Detailed Description
0.68 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Axial 10Ohm
EDA/CAD Models
T322B684K035AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V