T322B475M010AS7200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V Axial
T322B475M010AS7200
DigiKey Part Number
399-T322B475M010AS7200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B475M010AS7200
Description
CAP TANT AXL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T322B475M010AS7200 Models
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V