T322B474K050AT
DigiKey Part Number
399-4614-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B474K050AT
Description
CAP TANT 0.47UF 10% 50V AXIAL
Detailed Description
0.47 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V Axial 13Ohm
EDA/CAD Models
T322B474K050AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
13Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50 V