T322B225K020AT
DigiKey Part Number
399-4570-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B225K020AT
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 20V AXIAL
Detailed Description
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V Axial 7Ohm
EDA/CAD Models
T322B225K020AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
7Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V