T322B105K035AS7200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Axial
T322B105K035AS7200
DigiKey Part Number
399-T322B105K035AS7200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B105K035AS7200
Description
CAP TANT AXL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322B105K035AS7200 Models
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
35 V