T322A474K025AT
DigiKey Part Number
399-4580-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322A474K025AT
Description
CAP TANT 0.47UF 10% 25V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial 16Ohm
EDA/CAD Models
T322A474K025AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
16Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V