T322A225J015AS
DigiKey Part Number
399-T322A225J015AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322A225J015AS
Description
CAP TANT AXL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 15 V Axial
EDA/CAD Models
T322A225J015AS Models
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
15 V