T322A155K020AS7200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1.5 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V Axial
T322A155K020AS7200
DigiKey Part Number
399-T322A155K020AS7200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322A155K020AS7200
Description
CAP TANT AXL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T322A155K020AS7200 Models
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V