T322A105K020AT
DigiKey Part Number
399-4568-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322A105K020AT
Description
CAP TANT 1UF 10% 20V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V Axial 10Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T322A105K020AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
20 V