T140D107M030AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
100 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 30 V Axial 500mOhm @ 100kHz
T140D107M030AS
DigiKey Part Number
399-T140D107M030AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T140D107M030AS
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T140D107M030AS Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
30 V