T110D226K050AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 655
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
22 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50 V Axial 1Ohm @ 100kHz
T110D226K050AT
DigiKey Part Number
399-T110D226K050AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110D226K050AT
Description
CAP TANT AXL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T110D226K050AT Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
50 V