T110B396M010AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
39 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10 V Axial 2.1Ohm @ 100kHz
T110B396M010AT
DigiKey Part Number
399-T110B396M010AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110B396M010AT
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T110B396M010AT Models
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.1Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V