T110B336M010AS4467 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Sprague
Vishay Sprague
Image for T110B336M010AS4467 is not available
T110B336M010AS4467
DigiKey Part Number
399-T110B336M010AS4467-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110B336M010AS4467
Description
33.0UF 10.0V
Detailed Description
33 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10 V Axial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±20%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
10 V