T110B335M050AT
DigiKey Part Number
399-T110B335M050AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110B335M050AT
Description
CAP TANT AXL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50 V Axial 3Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T110B335M050AT Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
50 V