T110B225M035AS7293 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
2.2 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 35 V Axial
T110B225M035AS7293
DigiKey Part Number
399-T110B225M035AS7293TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110B225M035AS7293
Detailed Description
EDA/CAD Models
T110B225M035AS7293 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±20%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
35 V