T110B225K075AS
DigiKey Part Number
399-T110B225K075AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110B225K075AS
Detailed Description
2.2 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 75 V Axial 3.5Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T110B225K075AS Models
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.5Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
75 V