T110A224K075AS
DigiKey Part Number
399-T110A224K075AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110A224K075AS
Description
CAP TANT AXL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 75 V Axial 17Ohm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T110A224K075AS Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
17Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
75 V