T110A155K025AT4467 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Sprague
Image for T110A155K025AT4467 is not available
T110A155K025AT4467
DigiKey Part Number
399-T110A155K025AT4467-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110A155K025AT4467
Description
1.50UF 25.0V
Detailed Description
1.5 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 25 V Axial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V