T110A104M050AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50 V Axial 26Ohm @ 100kHz
T110A104M050AT
DigiKey Part Number
399-T110A104M050AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110A104M050AT
Description
CAP TANT AXL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T110A104M050AT Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
26Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
50 V