SU9HD-25018
DigiKey Part Number
399-SU9HD-25018-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SU9HD-25018
Description
CMC 17.99UH 2.5A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17.99 µH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2.5A DCR 55mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SU9HD-25018 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
55mOhm
Manufacturer
KEMET
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
0.669" L x 0.610" W (17.00mm x 15.50mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.492" (12.50mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Inductance @ Frequency
17.99 µH @ 1 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
2.5A