SCF12X-050-0R6A014JV
DigiKey Part Number
399-SCF12X-050-0R6A014JV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCF12X-050-0R6A014JV
Description
CMC 3.5MH 5A 0.87OHM
Detailed Description
870 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 5A DCR 25.4mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
25.4mOhm
Voltage Rating - DC
320V
Series
Voltage Rating - AC
250V
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Size / Dimension
0.630" L x 0.551" W (16.00mm x 14.00mm)
Height (Max)
0.630" (16.00mm)
Inductance @ Frequency
870 µH @ 100 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
5A