SC-20-01J-A
DigiKey Part Number
399-SC-20-01J-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC-20-01J-A
Description
CMC 150UH 20A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 20A DCR 4mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SC-20-01J-A Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
4mOhm
Manufacturer
KEMET
Voltage Rating - DC
250V
Series
Voltage Rating - AC
250V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
1.378" L x 0.945" W (35.00mm x 24.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
1.339" (34.00mm)
Inductance @ Frequency
150 µH @ 1 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
20A