R75MI3220AA30M
DigiKey Part Number
399-R75MI3220AA30M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R75MI3220AA30M
Description
CAP FILM AUTO POLYPROP RAD
Detailed Description
0.22 µF Film Capacitor 220V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
R75MI3220AA30M Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
10.9 mOhms
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.535" (13.60mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
220V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
400V