Image for R60EI4100ZA04M is not available
R60EI4100ZA04M
DigiKey Part Number
399-R60EI4100ZA04M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R60EI4100ZA04M
Description
1F/20VDC/1V
Detailed Description
1 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
63V
Ratings
AEC-Q200
Voltage Rating - DC
100V